2020 yılının ilk güncellemesi WhatsApp’tan

  • Home
  • Genel
  • 2020 yılının ilk güncellemesi WhatsApp’tan

Milyonlarca insanın en aktif kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni yıla güncelleme ile giriş yapıyor. Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması mobil uygulamalarında yeni özelliklerini test etmeye başladı. Gelen son güncelleme bilgisine göre WhatsApp’a ‘Gece Modu’ özelliği geliyor.

Uzun zamandır WhatsApp kullanıcılarının beklediği ‘Gece Modu’ özelliği yakında geliyor. Şirket 2020 yılı ile birlikte birçok özelliklerini kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyor. WhatsApp, uygulama arayüzünün tonlarını koyu bir hale getirebileceğiniz Karanlık Mod seçeneğini, 2020 yılı ile beraber kullanıcılarına sunacağını duyurdu.

YALAN HABERLERİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Yalan haberlerin en hızlı yayıldığı yer olan sosyal medya ve sohbet uygulamaları olduğu görülüyor. Sahte haber, fotoğraf ve videoların doğrulu her zaman sorgulanırken, bunun kaynağına ulaşmak hızlıca mobil üzerinden yapılması zor oluyordu. WhatsApp, bu durumun önüne geçecek bir yeniliği de 2020 yılı içinde kullanıcılarını sunmak üzere test etmeye başladı. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte WhatsApp, üzerinden gelen tüm video, fotoğraf ve haberleri hızlıca sahte olup olmadığını anlamanız adına ‘Gönderiyi arat’ özelliğini kullanıma sunacak.

KENDİNİ İMHA EDEN MESAJ GELİYOR

WhatsApp, yeni yıl ile birlikte kullanıcıların birçok beklentisini karşılamayı hedefliyor. Şirket istenmeyen mesajların ya kendimizden ya da karşı tarafında görmemesi üzerine bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile birlikte istenmeyen mesajlar kolaylıkla siniyordu. WhatsApp, yeni güncellemesi ile birlikte artık süreli mesaj silme özelliğini devreye sokuyor. Artık göndereceğimiz bir mesajı belirlediğimiz dakikaya kadar karşı taraf görebiliyor ve süresi dolunca mesaj otomatik olarak kendini siliyor.